Zadzwoń: 505-45-80-80
Napisz:

Kominki konwekcyjne

Montujemy wkłady konwekcyjne m.in. firm:

Tarnava - www.tarnavakominki.pl
Dovre - www.dovre.com.pl
Laudel - www.laudel.pl
Uniflam - www.uniflam.pl
Arysto - www.arysto.com.pl

 


zdjęcie: Dovre

KOMINEK - ROZPROWADZANIE CIEPŁA

Kominek zawsze służył do ogrzewania, te tradycyjne - otwarte, jak również stosowane teraz na szeroką skalę kominki zamknięte - z wkładem grzewczym. Możliwości grzewcze kominków zamkniętych są w żadem sposób nie porównywalne z otwartymi paleniskami, które większość ciepła wyrzucają w komin a ilość spalanego drzewa jest kilkanaście razy większa od kominków
w których zamontowany jest wkład grzewczy.

Ciepło w kominkach zamkniętych w większej części jest przekazywane za pomocą ruchu powietrza, które opływając rozgrzany wkład może być transportowane izolowanymi kanałami na dalsze odległości, na końcówkach tych kanałów, które mogą być zamontowane w ścianie (nad podłogą lub pod sufitem), w suficie, umieszcza się kratki lub anemostaty. W zależności od rodzaju zastosowanego obiegu powietrza można ogrzać od kilku do kilkunastu pomieszczeń. Jest obieg powietrza tzw. naturalny, gdzie wykorzystywane jest zjawisko konwekcji- czyli unoszenia się gorącego powietrza w obudowie kominka, owo powietrze jest rozprowadzane kanałami do innych pomieszczeń. W tym systemie grawitacyjnym można ogrzać do 4 pomieszczeń oddalonych od kominka nie więcej niż 3 mb.

Można też zastosować tzw. obieg wymuszony powietrza poprzez zamontowanie specjalistycznej, elektrycznej turbiny powietrza co znacznie poprawi możliwości grzewcze, wszystko zależy od tego jaką powierzchnię i do ilu pomieszczeń chcemy to ciepło rozprowadzić. Są turbiny o przepustowości powietrza do 800 m3/godz. Wówczas można ogrzać nawet więcej niż 10 pomieszczeń. Aby zapewnić właściwe funkcjonowanie, ogrzewanie ważną rzeczą jest zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza. Ogrzane powietrze, które kanałami dociera do pomieszczeń po schłodzeniu musi mieć możliwość powrotu do pomieszczenia z kominkiem, najłatwiej zapewnić to pozostawiając ok 2 cm szczeliny między drzwiami a podłogą.

 

Wizyty: 12897888
Wizyty dzisiaj: 20
Osób on-line: 966